Уламжлалт тэмцээний аваргууд тодров

265

Даамын спортын мастер, Ази тивийн аварга, ахмад даамчин Пунцагийн Бат-Очирын нэрэмжит 100 буудалт даамын тэмцээн “Аварга” дээд сургууль дээр 2024 оны 5-р сарын 25-26-ны өдрүүдэд амжилттай зохиогдлоо. 17 дахь жилдээ зохиогдсон энэхүү тэмцээнд хот, хөдөөгийн 136 тамирчин 6 насны ангиллаар өрсөлдсөн.

6-8 насны хөвгүүд

1. Ч.Энххүсэл Увс аймаг

2. М.Төгөлдөр Хөлөгт тоглоом клуб

3. З.Чинтөгс Хөлөгт тоглоом клуб

4. Б.Алтан-Эрдэнэ Эрин Эверест

5. Б.Батсугар Дорноговь аймаг

6-8 насны охид

1. Б.Отгонзул Хөлөгт тоглоом клуб

2. С.Намужин Хөлөгт тоглоом клуб

3. Б.Оюун-Үжин Өмнөговь аймаг

4. О.Гэгээ Хөлөгт тоглоом клуб

5. Э.Энхнаран Архангай аймаг

9-10 насны хөвгүүд

1. Ц.Билэгдэмбэрэл Хөлөгт тоглоом клуб

2. Б.Алтанхүү Хөлөгт тоглоом клуб

3. М.Дөлхүслэн Сонгодог байрлал клуб

4. Э.Арвин-Эрдэнэ Хөлөгт тоглоом клуб

5. М.Балжир Хөлөгт тоглоом клуб

9-10 насны охид

1. Г.Дэлгэрмаа Хөлөгт тоглоом клуб

2. Н. Дэлгэржаргал Хөлөгт тоглоом клуб

3. Э.Мишээл Монгени сургууль

4. Г.Цагаандархи Монгени сургууль

5. Ч. Оюундарь Хөлөгт тоглоом клуб

11-13 насны хөвгүүд

1. Г.Санчир Шинэ Монгол сургууль

2. Д.Ангараг Алтан хүү клуб

3. С.Болор-Эрдэнэ 18-р сургууль

4. Х.Мөрөн Дорноговь аймаг

5. М.Батхүслэн Дорноговь аймаг

11-13 насны охид

1. Б.Тамир Сонгодог байрлал клуб

2. Э.Нинжин Сонгодог байрлал клуб

3. Ч.Гоомарал 17-р сургууль

4. Э.Ану Алтан хүү клуб

5. Н.Төгсжаргал Хөлөгт тоглоом клуб

14-16 насны хөвгүүд

1. А.Гэсэр Сонгодог байрлал клуб

2. Ч.Тэмүүн 2-р сургууль

3. Н.Түвшинбаяр Алтан хүү клуб

4. Н.Хангай Монгени

14-16 насны охид

1. Ж.Номуундарь Сонгодог байрлал клуб

2. Ч.Аминхүслэн Цэлмэг сургууль

3. Г. Эрмүүн Архангай аймаг

4. Б. Ану 39-р сургууль

Насанд хүрэгчид. Эмэгтэй

1. Б.Мөнхжин БЗД

2. Б.Анужин Алтан хүү клуб

3. З.Отгонсүрэн Сонгодог байрлал клуб

4. У.Номин-Эрдэнэ ШУТИС

5. Б.Болорхишиг Сайхан клуб

Насанд хүрэгчид. Эрэгтэй

1. Б.Чойсүрэн Монгени

2. Ц.Сүхбат Монгени

3. Н.Бат-Ирээдүй Таван богд пүүдс

4. Ц.Цолмон Томужин сургууль

5. Б.Одонбаатар Дорноговь

Ахмад (эмэгтэй)

1. М.Хишигбаяр 34-р сургууль

2. Т.Мягмаржав БЗД

Ахмад (эрэгтэй)

1. Б.Ганзориг Шинэ Монгол сургууль

2. П.Бат-Очир ХУД

3. П.Лхагвасүрэн Хэнтий аймаг

4. Я.Намхай Дархан-Уул аймаг

5. Д.Чойжилсүрэн Сонгодог байрлал клуб