Дундговь: Өсвөр, залуучуудын ААШТ

52

Монгол Улсын зөвлөх багш, Ардын боловсролын тэргүүний ажилтан, Монголын математикийн багш нарын олимпиадын анхны аварга, “Шашки” сэтгүүлийн нэрэмжит олон улсын бодлогын уралдааны хошой аварга Л.Цэрэнбямба агсны нэрэмжит Дундговь аймгийн аварга шалгаруулах зуун буудалт даамын тэмцээний аваргууд тодорлоо. Монголын хүүхдийн спортын VII их наадмын хүрээнд зохиогдсон тус тэмцээнд 160 даамчин 5 насны ангиллаар өрсөлдөв. Тэмцээний нээлтийн ажиллагаанд аймгийн Хууль зүйн хэлтсийн дарга Л.Баярсайхан, Биеийн тамир, спортын газрын дарга А.Отгонбаатар, ЭДЦСургуулийн захирал Р.Эрдэнэсүрэн, Монголын даамны холбооны ерөнхийлөгч Ц.Эрдэмбилэг нар оролцсон байна.

7-8 насны охидын ангилалд

1- р байр Мөнхбаяр Бүжинлхам – ЭДЦСургууль

2- р байр Доржсүрэн Энхцэцэг -Дэлгэрцогт сум

3- р байр Чүлтэм Ундрам – Эрдэнэдалай сум

7-8 насны хөвгүүдийн ангилалд

1- р байр Энхбат Чингүүн – Эрдэнэдалай сум

2- р байр Батцэнгэл Ананд – ЭДЦСургууль

3- р байр Хоринтаван Төгөлдөр – Шинэ шийдэл клуб

9-10 насны охидын ангилалд

1- р байр Гантулга Солонгогуа – Луус сум

2- р байр Золжаргал Ивээл – Дэлгэрцогт сум

3- р байр Мөнхбаатар Мичидмаа – Эрдэнэдалай сум

9-10 насны хөвгүүдийн ангилалд

1- р байр Азбаяр Давааням – Шинэ шийдэл клуб

2- р байр Дондог Мягмар – Эрдэнэдалай сум

3- р байр Баясаглан Бадрах – Эрдэнэдалай сум

11-13 насны охидын ангилалд

1- р байр Эрдэнэсүх Сарансолонго – Луус сум

2- р байр Дорждэрэм Одгэрэл – Дэлгэрцогт сум

3- р байр Баатарсүх Түмэн-Эрдэнэ – Дэлгэрцогт сум

11-14 насны хөвгүүдийн ангилалд

1- р байр Мөнхбаатар Мандахболд – Шинэ шийдэл клуб

2- р байр Батсайхан Гарьд Луус -сум

3- р байр Алтангэрэл Энхбаяр- сум

14-16 насны охидын ангилалд

1- р байр Түвшинтөгс Цэрэнбадам – Эрдэнэдалай сум

2- р байр Цэдэндамба Хишигсүрэн – Цэгц билиг сургууль

3- р байр Мягмаржав Энххүслэн – Луус сум

14-16 насны хөвгүүдийн ангилалд

1- р байр Одхүү Мөнх-Оргил – Луус сум

2- р байр Мөнхбат Болд – Шинэ шийдэл клуб

3- р байр Түржаргал Буяндэлгэр – ЭДЦСургууль

17-19 насны охидын ангилалд

1- р байр Эрдэнээ Маралмаа – Эрдэнэдалай сум

2- р байр Алтангэрэл Энхбүрэн – Цэгц билиг сургууль

3- р байр Бадралхүү Отгонцэцэг – Луус сумы

17-19 насны хөвгүүдийн ангилалд

1- р байр Галбадрах Балжинням – Эрдэнэдалай сум

2- р байр Нэргүй Пүрэвбаатар – Эрдэнэдалай сум

3- р байр Цэрэн Өсөхбаяр – ЭДЦСургуулийн даамчид тус тус байр эзэллээ.

Багийн дүн

1- р байр Төгөлдөр багштай -Эрдэнэдалай сум

2- р байр С.Батсайхан багштай – Луус сум

3- р байр Сэргэлэн багштай – Шинэ шийдэл клубын баг тамирчид шалгарлаа.